4 dôvody, prečo sa budíme počas noci

01. 04. 2022

Pomôžeme Vám identifikovať príčinu Vášho nočného budenia a podniknúť kroky na jeho odstránenie. 

 Budenie sa uprostred noci je celkom bežné a hlavne veľmi nepríjemné. Prerušovaný spánok môže výrazne ovplyvniť naše kognitívne schopnosti a pamäť, nehovoriac o tom, že sme potom počas celého dňa nevrlí. Pokiaľ sa tiež nachádzate v podobnej frustrujúcej situácii, pomôžeme Vám identifikovať príčinu Vášho nočného prebúdzania a podniknúť kroky na jeho odstránenie.

Prečítajte si aj: Máte nepokojný spánok a trpíte nespavosťou? Poradíme Vám!

1. Telo sa prehrieva

Počas spánku sa nám mení telesná teplota. Naše telo vypne bunky v mozgu regulujúce našu teplotu, takže teplota v spálni a druh prikrývky môžu diktovať našu telesnú teplotu počas noci.

Ak sa pravidelne prebúdzate s pocitom prehriatia, skúste spať pod tenšou prikrývkou, alebo do posteľnej obliečky oblečte tenšiu deku. Nastavte termostat o pár stupňov menej, teplota v spálni by nemala presahovať v noci 18-19°C. V letných mesiacoch skúste spať pri pootvorenom okne.

2.Uchovávanie stresu z práce

Nedávny prieskum dokázal, že až 44 % zamestnancov má občas alebo často nekvalitný spánok, pretože sa obávajú o svoju prácu.

Pokiaľ máte vo svojej práci veľa stresu, nezabúdajte sa každý deň venovať nejakej záľube alebo koníčku na odreagovanie. Myslite aj na pravidelný oddych vo forme dovolenky a vyskúšajte večer zrelaxovať pri obľúbenej hudbe.

3. Pocit smädu

Zo spánku sa budíme s pocitom smädu v prípade, že je naše telo dehydrované. Tak isto aj dýchanie ústami môže spôsobiť pocit smädu a sucho v ústach. Ďalším dôvodom môže byť nevyvážená strava a nedostatočný príjem vitamínov.

Pri nočných problémoch so smädom a suchom v ústach vždy večer vypite aspoň dúšok vody a pripravte si pohár vody vedľa postele, aby ste svoj spánok nemuseli prerušovať ešte viac. Snažte sa jesť viac ovocia a zeleniny a pri pretrvávajúcom probléme kontaktujte lekára.

4. Nočné mory

Zlé sny sú bežným javom, až 80-90 % ľudí ich zažije aspoň raz za život.V prípade, že Vás trápia nočné mory a často sa kvôli ním budíte, skúste si zaviesť snový denník, ktorý Vám môže pomôcť určiť vzorce a javy, ktoré k zlým snom prispievajú. Tiež odporúčame naučiť sa relaxačné techniky a cvičenia pred spaním a po prebudení. 

Najnovšie články

6 rokov záruka na tovar
Slovenský výrobca
Záruka vrátenia peňazí
Ocenenie Bonitný podnik
Dobrý anjel

© 2022 Wood Service Group, s. r. o.

eshop na mieru vytvorilo vibration.sk