Aký matrac je najvhodnejší pre vaše telo?

12. 11. 2020

Každý z nás sme iný - a práve preto každému z nás vyhovuje iný typ veľkosti a tvrdosti matraca. Aký matrac je najvhodnejší práve pre vaše telo?

Či ste vysokej, nízkej alebo strednej postavy, matrac, na ktorom spíte, musí poskytovať dostatočnú podporu celému vášmu telu. Každý z nás sme iný - a práve preto každému z nás vyhovuje iný typ veľkosti či tvrdosti matraca. Aký matrac je najvhodnejší práve pre vaše telo?

Prečítajte si aj: Akej farby by mala byť vaša spálňa?

Matrac Medi Vita. Produkt si môžete zakúpiť tu.

Matrac vhodný pre ľudí s priemernou postavou

Pre chudšie typy tela sú tou najlepšou voľbou mäkšie matrace. Príliš tvrdý matrac môže viesť k bolestiam ramien alebo k pocitu mravčenia rôznych častí tela. Navyše, tvrdý matrac vyvíja príliš veľký tlak na vaše boky, lakte, kolená a ramená a tým negatívne ovplyvňuje cirkuláciu krvi. Práve preto vám odporúčame kúpu mäkšieho matraca, ktorý zabezpečí správne ponorenie tela do matraca, čím sa postará aj o správne vyrovnanie chrbtice.

Matrac vhodný pre ľudí s vyššou telesnou hmotnosťou

Ľuďom s vyššou telesnou hmotnosťou odporúčame nájsť rovnováhu medzi mäkkosťou a tvrdosťou. Nesprávne použitie príliš mäkkého matraca môže v dôsledku zvýšenia zakrivenia chrbtice a nadmerného tlaku na svaly a kĺby viesť k problémom s chrbticou. Ak spíte na príliš mäkkom matraci, vaše svaly musia neustále pracovať, pretože sa snažia vyrovnať chrbát a dostať ho do prirodzenej polohy. Ľuďom plnšej postavy práve preto odporúčame zakúpenie tvrdého matraca, ktorý bolesti chrbtice ovplyvňuje pozitívne.

Matrac Super Fox Classic 1+1 zadarmo. Produkt si môžete zakúpiť tu.

Najvhodnejší matrac pre tehotné ženy

Pokiaľ ide o spánok, budúca mama a bábätko, majú špecifické potreby. Všetkým tehuľkám odporúčame, aby hľadali matrac s mierne mäkkou pamäťovou penou alebo matrac strednej tvrdosti, ktorá im bude vyhovovať. Tehotným ženám je v noci často teplo - práve preto je voľba penového matraca veľmi dôležitá! Na druhej strane, hlboké ponorenie do tohto typu matraca sťažuje vstávanie z postele. Budúce mamičky by mali spať na boku s pokrčenými kolenami, aby sa zmiernili bolesti krížov. Vankúš medzi kolenami môže tiež pomôcť znížiť bolesti chrbta. Myslite však na to, že dôležitý je váš komfort - nájdite si matrac, s ktorým budete spokojná vy aj vaše bábätko.

Najnovšie články

6 rokov záruka na tovar
Slovenský výrobca
Záruka vrátenia peňazí
Ocenenie Bonitný podnik
Dobrý anjel

© 2022 Wood Service Group, s. r. o.

eshop na mieru vytvorilo vibration.sk