Ako zvládať finančný stres, ktorý vám v noci nedá spať?

12. 03. 2021

Finančné starosti sú niekedy tak stresujúce, že na ne myslíme aj počas celého dňa. Čo ale robiť v prípade, ak nám finančný stres v noci nedá spať?

Finančné starosti sú niekedy tak stresujúce, že na ne myslíme aj počas celého dňa. Čo ale robiť v prípade, ak nám finančný stres v noci nedá spať?

Prečítajte si aj: Vyberte si nový matrac bez obáv a strachu!

Aká je realita?

Nedávna americká štúdia zistila, že viac ako polovica (60%) zúčastnených popísala svoju finančnú situáciu ako ´žitie od výplaty do výplaty,´ pričom až traja zo štyroch respondentov (75%) sa obávajú o svoju finančnú budúcnosť.

Finančná situácia hrá obrovskú úlohu v tom, ako vnímame sami seba i ľudí naokolo. Rok 2020 podrazil finančnú stabilitu každého... Zarábam dosť peňazí? Šetrím dosť peňazí? Ako mám zaplatiť účty a poistky? Mám dosť na to, aby som uživil svoju rodinu? Toto sú otázky, ktoré vám možno už nejaký ten čas nedajú spať a teraz sú zosilnené kvôli pandémii COVID-19.

Je zrejmé, že pandémia vytvorila prostredie neistoty a nestability, ktoré vyvoláva bezprostredné obavy, napríklad ako zabezpečiť seba a rodinu, ale aj dlhodobejšie obavy z toho, čo prinesie budúcnosť.

Aké sú naše tipy na zvládanie finančnej neistoty počas pandémie?

  • v noci sa snažte odpočinúť si, trápte sa inokedy - Cieľom nie je priamo ignorovať vašu finančnú situáciu, ale vyhradiť si čas na premýšľanie o nej počas dňa, aby sa tieto myšlienky neobjavovali pred spaním a vo vašich nočných morách.
  • odreagujte sa cvičením - Počas cvičenia sa v tele uvoľňujú endorfíny, ktoré sú zodpovedné za pocity šťastia a spokojnosti. A dobrý pocit pomáha v spánkovom procese.
  • vytvorte si rutinu - Vytvorte si večernú rutinu, ktorá pomôže pripraviť vaše telo a myseľ na spánok.
  • zamyslite sa nad tým, aká je vaša situácia a aké máte možnosti - Požiadajte o pomoc! Obráťte sa na finančného poradcu, ktorý vám poradí, ako mať situáciu pod kontrolou. Stratili ste zamestnanie? Zistite, či máte nárok na príspevok v nezamestnanosti alebo inú formu finančnej podpory od štátu.

Súčasná situácia je naozaj nepredvídateľná. Preto je dobre urobiť opatrenia, ktorými svoje starosti a finančný stres eliminujete.

Najnovšie články

6 rokov záruka na tovar
Slovenský výrobca
Záruka vrátenia peňazí
Ocenenie Bonitný podnik
Dobrý anjel

© 2022 Wood Service Group, s. r. o.

eshop na mieru vytvorilo vibration.sk