Bolí vás chrbát? Zvážte kúpu nového matraca

24. 11. 2020

Kvalitný nočný spánok môže pomôcť znížiť bolesti chrbtice, avšak, na oddych a regeneráciu naše telo potrebuje dobrý podporný matrac.

Celodenné sedenie za stolom v kancelárii, státie za pokladňou či nosenie podpätkov, sa jednoznačne odzrkadľuje v bolestiach vašej chrbtice. Bohužiaľ, väčšina z nás necvičí pravidelne, fyzicky sa pohybujeme len minimálne, a tak túto bolesť nevieme zastaviť. Kvalitný nočný spánok môže pomôcť znížiť bolesti chrbtice, avšak, na oddych a regeneráciu naše telo potrebuje dobrý podporný matrac. Bolí vás chrbát? Zvážte kúpu nového matraca.

Prečítajte si aj: Zlý matrac ohrozuje vaše zdravie

Matrac Ergo Air. Produkt si môžete zakúpiť tu.

Aký je podporný matrac a čo má spoločné s bolesťami vašej chrbtice?

Keď predajca matracov začne hovoriť o podpore a prispôsobivosti, má na mysli to, ako dobre si matrac dokáže udržať rovnako rovný povrch pre ľahšie (hlava, ruky a nohy) a ťažšie (boky a trup) časti tela.

Podporný, vyhovujúci matrac umožňuje vašim chrbtovým svalom uvoľniť sa, čo zlepšuje zdravý krvný obeh a znižuje otáčanie počas spánku. Navyše, matrac s dobrou prispôsobivosťou zmierňuje bolesti v tlakových bodoch a chráni chrbát pred bolesťou.

Matrac, ktorému chýba prispôsobivosť, môže spôsobovať bolesti v dolnej časti chrbta preto, lebo vaše telo leží v neprirodzenej plochej polohe.

Matrac Senzácia. Produkt si môžete zakúpiť tu.

Aký typ matraca je vhodný na prevenciu a zníženie bolesti chrbtice?

Aby ste minimalizovali bolesť chrbtice a pomohli telu oddýchnuť si v liečivom regeneračnom spánku, potrebujete matrac, ktorý vyhovuje vašim obľúbeným spánkovým polohám a zároveň podporuje všetky časti tela. Matrace všeobecne spadajú do troch kategórií:

  1. Mäkké matrace - majú tendenciu prispôsobovať sa telu, ale nedokážu poskytnúť rovnomernú podporu celému telu, čo môže mať za následok bolesti krížov.
  2. Stredne tvrdé matrace - majú tendenciu prispôsobovať sa vášmu telu rovnomerne po celej ploche matraca, čo u väčšiny ľudí zmierňuje bolesť v tlakových bodoch chrbtice.
  3. Tvrdé matrace - telu ponúkajú dobrú podporu, avšak, nerovnomerne, čo môže viesť k bolestiam v tlakových bodoch chrbtice.

Zvažujete kúpu nového matraca? Naše tipy, ako si vybrať správny matrac, sme pre vás spísali v tomto článku.

Najnovšie články

6 rokov záruka na tovar
Slovenský výrobca
Záruka vrátenia peňazí
Ocenenie Bonitný podnik
Dobrý anjel

© 2022 Wood Service Group, s. r. o.

eshop na mieru vytvorilo vibration.sk