Ako predĺžiť životnosť matraca a ušetriť si kopec práce

21. 02. 2019

Minulý týždeň mi volala mama a bola veľmi smutná. Otec mal vysoké teploty a ona sa obávala toho, že ak to pôjde takto ďalej, môže úplne nové matrace vyhodiť. Počas jednej noci otec prezliekal 4x upotené pyžamo a ráno mama musela matrac vetrať a dať oprať poťahy, pretože nepríjemne zapáchali. Preto som jej poradila, aby si kúpila matracové chrániče.

1. Čo je matracový chránič?

Matracový chránič je, ako to vyplýva z názvu, ochrana matraca. Zabraňuje znečisteniu a hlavne vsiaknutiu tekutín do jadra matraca, čím predlžuje jeho životnosť.

V priebehu noci naše telo vypotí niekoľko decilitrov potu a ten v nechránenom matraci vytvára prostredie pre vznik plesní, baktérií a roztočov.

Tiež radi raňajkujete v posteli? Čo ak sa Vám vyleje káva na posteľ? Matracový chránič vám matrac určite zachráni :)

2. Jednoduché používanie

Matracové chrániče fungujú ako špeciálne prehozy a spravidla mávajú spodnú stranu nepremokavú a zároveň vzdušnú. Aby bola manipulácia s matracovým chráničom čo najjednoduchšia, sú chrániče vybavené štyrmi gumami v rohoch, alebo majú po celom obvode gumu. Preto matracové chrániče kedykoľvek počas dňa či noci ľahko na matrac navlečiete.

Výhodou matracových chráničov je, že ich kedykoľvek môžeme oprať a tým eliminovať roztoče, ktoré sa najviac vyskytujú v matracoch. Môžete ich prať od 60°C do 95°C. Niektoré sa dokonca dajú sušiť v bubnovej sušičke. Pri takto vysokej teplote zaručene zlikvidujete alergény a roztoče, ale najmä sa zbavíte nečistôt.

3. Pre koho je matracový chránič určený?

  • pre osoby, ktoré trpia inkontinenciou

  • pre osoby dlhodobo pripútané na lôžko, či už v nemocniciach alebo v domácej opatere
  • pre každého z nás, pretože všetci sa počas noci potíme a matracový chránič zabráni preniknutiu potu do jadra matraca

 

Na trhu je veľký výber matracových chráničov, preto ak sa neviete rozhodnúť, poradíme vám. Jedným z najobľúbenejších u našich zákazníkov je matracový chránič Levandra.

4. Levandra - spoľahlivá ochrana Vášho matraca

Matracový chránič, ktorý je dokonale nepriepustný a zaistí úplnú ochranu matraca od tekutín. Zároveň je vysoko priedušný, čo zabezpečí vyšší stupeň pohodlia a teda príjemný nočný odpočinok. Matracový chránič Levandra je možné použiť na rôzne vysoké matrace (od 15 do 24 cm) pre jeho nastaviteľnosť v rohoch. Je veľmi príjemný na dotyk (vrchná látka - 100% bavlna, 125 g/m2 / spodná strana - 100% PU). Je možné ho prať pri vysokých teplotách a to až do 95°C.

5. Kde si môžem kúpiť matracový chránič?

Príďte si ho vyskúšať do jednej z predajní spoločnosti Wood Service Group, s. r. o. a presvedčte sa sami. Poprípade si ho pozrite na www.postele-spalne.sk. Nezabudnite, že čím skôr si zaobstaráte matracový chránič, tým skôr predĺžite životnosť vášho matraca :)

Najnovšie články

6 rokov záruka na tovar
Slovenský výrobca
Záruka vrátenia peňazí
Ocenenie Bonitný podnik
Dobrý anjel

© 2022 Wood Service Group, s. r. o.

eshop na mieru vytvorilo vibration.sk