V akých polohách spia páry a čo znamenajú?

14. 01. 2021

Či ste vo vzťahu len pár mesiacov alebo ste s partnerom už roky, spôsob, akým spíte, môže o vašom vzťahu povedať veľa. V akých polohách spia páry a čo znamenajú?

Či ste vo vzťahu len pár mesiacov alebo ste s partnerom už roky, spôsob, akým spíte, hovorí o vašom vzťahu veľa. Niektoré dni možno nebudete chcieť nič iné, ako prísť domov a túliť sa k partnerovi. Iné dni možno budete chcieť úplný opak. Podľa nedávnej štúdie Univerzity v Hertfordshire, je najobľúbenejšia poloha, v akej spia páry chrbtom k sebe, tesne za ňou nasleduje spanie v rovnakom smere. (zdroj)V akých polohách spia páry najbežnejšie a aký je ich význam z hľadiska reči tela?

Prečítajte si aj: Darujme radosť slabším: váš starý matrac darujeme ľuďom bez domova

Zamilované lyžičky

Páry v tejto pozícii zvyknú zaspávať na začiatku vzťahu. Ide o to, že väčšina nových párov je v zamilovanej fáze a nemôžu sa jeden druhého nasýtiť. Ak vy a váš partner takto spíte, môžete sa staviť, že váš vzťah má skvelý a láskavý začiatok. Ak ste spolu už pár rokov a rozhodne nezaspávate v tejto polohe, necíťte sa previnilo. Podľa štúdie, ktorú robila Corinne Sweet, takto zaspáva menej než pätina opýtaných párov.


Vzdialené lyžičky

Páry, ktoré spia v rovnakom smere a sú blízko seba a dotýkajú sa alias lyžice, sú často v zrelom vzťahu a sú voči sebe pohodlní a láskaví. Každý z partnerov potrebuje svoj priestor, no vzájomne sa milujete a rozumiete si.


Naháňanie

Podobne ako v predchádzajúcom prípade, poloha pri naháňaní spočíva v tom, že obaja partneri spia v rovnakom smere, ale „malá lyžička“ je hore pri okraji postele, zatiaľ čo „veľká lyžica“ je často viac v strede alebo zasahuje do priestoru “malej lyžičky.” Spanie v tejto polohe má viacero významov: buď jeden z vás hrá hru na nedostupného bez toho, aby tomu druhému povedal dôvod alebo jeden z vás chce, aby mu partner vyšiel v ústrety a prejavil náklonnosť a pohodlie.


Prepletenec

Páry v tejto polohe najčastejšie zaspávajú po intenzívnom fyzickom a emocionálnom prepojení (väčšinou po sexe, ale môže to byť čokoľvek)! Aj keď táto poloha nie je zrovna najpohodlnejšiou polohou na spanie, môže byť skvelým znamením toho, že vy a váš partner ste do seba úplne bláznení.


Chrbtom k sebe

Mnoho ľudí predpokladá, že ak páry spia otočené chrbtom k sebe, niečo v ich vzťahu nie je v poriadku. Opak je však pravdou. Chrbtom k sebe spí v skutočnosti takmer 27% párov. Páry, ktoré spia otočené od seba a nedotýkajú sa, sú často v zrelom a zdravom vzťahu založenom na dôvere a nezávislosti. Tým, že partneri sú otočení od seba, dávajú svojej polovičke najavo, že jej dôverujú. Podľa psychologičky Corinne Sweet, ktorá sa zaoberá spánkom a vzťahmi, sú páry, ktoré spia chrbtom k sebe, nezávislé a táto poloha ukazuje blízkosť a zrelosť ich vzťahu.

Poloha, v akej spíte, dokáže o vašom vzťahu povedať veľa. To, že sa nedotýkate svojho partnera alebo nespíte v tvare lyžice ešte neznamená, že nie ste vo skvelom vzťahu - každý vzťah je iný :-)

Najnovšie články

6 rokov záruka na tovar
Slovenský výrobca
Záruka vrátenia peňazí
Ocenenie Bonitný podnik
Dobrý anjel

© 2022 Wood Service Group, s. r. o.

eshop na mieru vytvorilo vibration.sk