Ako si vybrať správny matrac?

01. 01. 2020

Neviete, či sa rozhodnúť pre vrchné matrace z pamäťovej peny, pružinové matrace (taštičkové), penové alebo latexové? Váhate, či si vybrať skladací matrac na spanie a či sú dobrý nápad aj nové návleky na matrace? Poradíme vám. Naše štyri tipy vám pomôžu ujasniť si predstavu a zvoliť tie správne technické parametre. Neprehliadnite ani náš blog a vyberte si nový matrac bez obáv a strachu ešte dnes.

1. Aký materiál bude pre vás najlepší?

Pýtate sa, aké matrace si vybrať - pružinové, taštičkové alebo penové? Univerzálna odpoveď na otázku, aké matrace sú najlepšie, vlastne neexistuje. Podobne ako pri posteliach, aj pri matracoch platí, že správna voľba závisí od špecifických potrieb spiaceho. Pre každého môže byť preto ideálny úplne iný typ matracu. Zdravotné matrace s pamäťovou penou sú charakteristické svojou pomalou a dlhodobou odozvou na tlak a hlbokým tvarovaním. Môže ísť o vhodný matrac najmä pri bolesti chrbta, ramien či bokov.

Na rozdiel od pamäťovej peny, obľúbené latexové matrace poskytujú rýchlu a pružnú odozvu na tlak. Ide o prírodný ekologický materiál, ktorý prirodzene chladí a je ideálny pre spáčov, ktorý počas noci menia pozície. Možnosťou sú aj pružinové taštičkové matrace s kokosovou vrstvou, ktoré sa môžu pochváliť svojou univerzálnosťou, pevnosťou a pružnosťou. Obľúbené sú aj bežné penové matrace s ortopedickým tvarovaním, prirodzenými antibakteriálnymi vlastnosťami a vysokou prispôsobivosťou.

2. Extra tvrdé vs. mäkké matrace

Či už hľadáte zdravotné matrace na chrbticu, alebo matrace do detských postieľok, zvážiť treba aj správnu tvrdosť matraca. V našej ponuke môžete hľadať produkty podľa ich tuhosti na škále od 1 do 10.

V skratke môžeme povedať, že mäkké matrace sa vedia rýchlo prispôsobiť, no nedokážu poskytnúť rovnomernú podporu pre celé telo. Tvrdé matrace majú naopak veľmi malú prispôsobivosť a môžu priniesť bolesti chrbtice. Obľúbeným kompromisom sú najmä stredne tvrdé matrace, nezabúdajte však, že ani tie nemusia vyhovovať každému.

3. Ušetrite priestor s rozkladacími variantmi

Bývate v menšom byte alebo hľadáte možnosti pre prípadné návštevy? Skladacie matrace na spanie pre hostí sú skvelou voľbou. Vysokokvalitné materiály, z ktorých sa vyrábajú, sú vhodné aj na každodenné spanie a vďaka ľahkej manipulácii sú skvelým spoločníkom.

4. Pri kúpe myslite aj na údržbu

Špinavý zapáchajúci matrac je nočnou morou pohodlného spánku. Väčšina našich produktov je vybavená kvalitnými poťahmi, ktoré sa dajú jednoducho odzipsovať a vyprať. Zvážiť však môžete aj objednanie niektorého zo špeciálnych matracových chráničov, ktoré ochránia matrace aj pred kvapalinami či baktériami. Odporúčame vám aj náš článok na tému ako vyčistiť matrac, aby vyzeral ako nový.

Najlepšie matrace na trhu z kvalitných materiálov

Vysoká kvalita, dostupná cena, špičkové materiály – toto všetko vedia zákazníkom ponúknuť kvalitné slovenské matrace z našej ponuky. Okrem rôznych typov materiálov si môžete vybrať aj z viac ako dvanástich rôznych rozmerov (od 40x200 až do 200x200 cm) aj hrúbok (od 5 do 30 cm). Filter vám umožní hľadať produkty aj podľa ďalších špecifických referencií, ako je nosnosť (od 110 do 200 kg) či cenové rozpätie.

Okrem rýchlej expedície a zliav sa viaceré matrace z našej ponuky môžu pochváliť aj predĺženou zárukou na 5, 7 či 10 rokov. Vybrané produkty sú naskladnené na na našich predajniach, kde si ich môžete prísť vyskúšať naživo. Vo Wood Service poskytujeme k väčšine matracov dopravu i vynášku grátis, za príplatok vám vieme ponúknuť aj odvoz starých matracov. 

Najnovšie články

6 rokov záruka na tovar
Slovenský výrobca
Záruka vrátenia peňazí
Doprava zdarma
Dobrý anjel

Nenašli ste nábytok, ktorý ste hľadali? Sme výrobca nábytku, radi Vám vyrobíme to čo potrebujete.

Nechajte nám svoje telefónne číslo.

Zavoláme Vám späť čo najskôr.

© 2024 Wood Service Group, s. r. o.

eshop na mieru vytvorilo vibration.sk